Açık alan serinletme

Açık alan serinletme yöntemleri

Açık alan serinletmenin bazı müthiş yolları var! Bunları bu sayfada yan yana karşılaştırabilir. Ardından mekanınıza en uygun sistemi seçebilirsiniz.

İşte her bir dış alan soğutma  ve açık hava kliması yönteminin, bunlar hakkında daha fazla bilgi edinmenize yardımcı olacak bağlantıları içeren özetleri. Her bölümün ana sayfasına gitmek için başlıkları veya resimleri tıklayabilirsiniz.

Her Alana Özel Çözümler

Açık hava kliması gibi çok çeşitli soğutma seçenekleri dış mekan tonları kategorisine uygundur. Bunlar, elektrik veya su gerektirmediği için diğer seçeneklere kıyasla kullanımı en ucuz olabilir. Ancak bu kadar büyük vantilatör ve konfigürasyonlar da mevcuttur, seçeneklerinize bağlı olarak hepsinden daha pahalı olabilirler. Maliyet genellikle boyut, kalıcılık ve kullanılan malzemelerin sayısız seçeneğine dayanır. Çalıştırmak için elektrik veya su gerektirmediğinden, dış mekan gölgeleri, dış mekan soğutma yöntemlerinin en taşınabilir olabilir. Hareketli parçaları olmadığında ve yıkılmaz malzemelerden yapıldıklarında da en kalıcılar arasında olabilirler.Açık alan serinletme sisteminden en iyi şekilde yararlanmak için gölgenin nasıl hareket ettiğini ve değiştiğini anlamaya yardımcı olur ve yardımcı olabilecek bazı mükemmel makalelerimiz var.

  Bunlar en nemli koşullarda bile güzel çalışır. Havadaki daha iyi çalışan tüm evaporatif soğutucularla karşılaştırın. Bunlar nazik esintilerle veya vantilatör yardımı ile havayı serinletebilir. Outdoor hayranları aslında hiçbir şey SOĞUTMAZ. Bunun yerine, insanları etrafındaki havayı hareket ettirerek daha serin hissettiriyorlar - aynı şekilde esintiler bizi daha serin hissettiriyor, ancak herhangi bir esinti esiyor olsun ya da olmasın dış sıcaklık aynıdır. Çoğu zaman tavan vantilatörlerinde bulunur, ancak zemin ve duvar montajlı fanlar dış mekan kullanımı için giderek daha fazla kullanılabilir hale gelir. Dış mekan fanlarının konumlandırılması, açık alan serinletme'de ne kadar soğutma etkisi elde edeceğiniz konusunda büyük bir fark yaratabilir. Bölgenizdeki nemi anlama bunlardan ne kadar soğumayı beklediğinizi görmek için. Bunlar için güç elektrikle sağlanır, bu nedenle açık havada güvenli bir şekilde çalıştırılmalarına dikkat edilmelidir.

Açık Hava Klimaları

  "Açık" ve "klima" muhtemelen birlikte gidemez gibi görünse de, klima mükemmel bir çözüm olduğu zamanlar vardır. Genellikle düğünler, fuarlar, kongreler ve sergiler gibi özel açık hava etkinlikleri için kullanılır. Çadırlar, barakalar veya diğer binalar gibi kapalı alanlar için en iyisidir, çünkü bu soğuk hava için bir konteyner ve sıcak egzoz havası için bir bariyer görevi görür. Nemi soğutan ve kaldıran tek soğutma çözümüdür ve elektronik ortamda kullanım için idealdir.Açık hava kliması tüm dış mekan soğutma yöntemlerine kıyasla en yüksek sıcaklık düşüşünü sağlayabilir.Taşınabilir vantilatör klimalar, ılık havayı soğutulmuş havadan ayrı tutmak için pencerelerden veya diğer açıklıklardan geçen hortumlara veya nozullara sahiptir. Bunlar için güç elektrikle sağlanır, bu nedenle açık alan serinletme sistemi güvenli bir şekilde çalıştırılmalarına dikkat edilmelidir.

image434

CAFE SERİNLETME SİSTEMLERİ

Evaporatif soğutucular

Sisleme sistemleri, bataklık soğutucuları ve buğulanma fanlarının hepsi, "evaporatif soğutucular" adı verilen bir dış mekan soğutma çözümleri sınıfına aittir.Her ortamda iyi soğuyabilirler, ancak hava ne kadar kuru olursa, bu işler o kadar iyi olur. Bunu herhangi bir ortamda iyi soğuyan ancak nemli alanlarda daha iyi performans gösteren dış mekan fanlarıyla karşılaştırın. 


"Açık alan serinletme" olarak da adlandırılan açık hava kliması , suya batırılmış bir ped boyunca temiz hava üflemek için bir fan kullanır. Bu size "rüzgar soğutma" soğutma ve evaporatif soğutma sağlar - buğulanma sistemi veya buğulanma fanı ile elde edebileceğiniz soğutma etkisi ile karşılaştırılabilir, ancak su fanın yakınında bulunan bir ped içerisinde bulunur. Havaya nem eklerler, bu nedenle özellikle sıcak, kuru alanlarda etkilidirler.


SİSLEME VANTİLATÖRLERİ

  

· Su ve elektrik kaynağı gerektirir

· Sis olmadan çalışma seçenekleri kuru veya nemli havalarda etkinliği arttırır.

· Spot soğutma için özellikli

· Güçlü esintiler etkinliklerini sınırlayabilir

· Sis / sis kalitesi büyük ölçüde sistemin üretebileceği su basıncına bağlıdır -

  • Düşük -      Orta Basınç Sistemleri:

· İnsanları ve şeyleri ıslatabilir

· Hava daha nemli olduğunda daha az etkilidir

· Yüksek basınçlı sistemlere göre daha az etkili soğutma ancak daha az pahalı

  • Orta -      Yüksek Basınç Sistemleri:

· İnce sis / sis tamamen buharlaşarak hiçbir şeyin ıslanmamasını sağlar

· Nemli ortamlarda bile soğutma sağlar

· Düşük basınçlı sistemlerden daha etkili soğutma ancak daha pahalı, daha fazla bakım gerektirir.

 Bunlar nazik esintilerle veya hala havada serinleyebilir. Bu güçlerin daha güçlü olanları elektrikle birlikte verilen pompaları ve motorları kullanır, bu nedenle dış mekanlarda güvenli bir şekilde çalıştırılmalarına dikkat edilmelidir. Bu pompalar ve motorlar, genellikle sis veya sis olarak adlandırılan çok ince bir sprey sağlayan bir sistemin parçasıdır. İdeal koşullarda bunlar 40 ° F veya yaklaşık 4,5 ° C kadar soğuyabilir. Pompa kullanmayan vantilatörlü sistemler de mevcuttur. 

Cafe serinletme sistemleri gibi, buğulanma vantilatör da evaporatif soğutma (sis) ve rüzgar soğutma (fan) kombinasyonunu kullanır. Bunlar nazikçe esintiler halinde serinleyebilir ve hava alabilir. Elektrik kullandıkları için, dışarıda güvenli bir şekilde kullanılmalarına dikkat edilmelidir. Düşük basınçlı "veranda buğulanma vantilatörleri" pompa kullanmaz. Bunlar sizi biraz ıslatabilir ve genellikle yüksek basınçlı vantilatörlere kıyasla çok fazla soğumaz, ancak kurulumu ve bakımı kolaydır. Yüksek basınçlı vantilatör daha ince, daha soğuk, daha kuru bir sis verir ancak daha pahalıya mal olur.

AKÜ İLE ÇALIŞAN SİSTEMLER

Dış ünite vantilatörleri, portatif klimalar, evaporatif soğutucular ve buğu sistemi pompaları pille çalışan formlarda mevcuttur. Bunlar tipik olarak bir araba, eğlence aracı veya traktör pili veya küçük bir taşınabilir pil ile biter ve genellikle alternatif akımda çalışanlara kıyasla (yerel bir elektrik şirketi tarafından sağlananlar gibi) güçlü değildir. Çok fazla soğutma sunmayabilir, ancak alternatif akımla çalışan yöntemlerden daha taşınabilirler. Böylece, kamp alanları, plajlar, parklar ve normal bir güç kaynağına erişmenin zor veya imkansız olabileceği diğer alanlarda kullanılabilirler.

Ücretsiz randevu hizmeti sunmaktayız.