Açık Alan Serinletme Sistemleri

Açık Alan Serinletme

Açık Alan Serinletme

Açık Alan Serinletme

sanayi tipi vantilatör

 Açık Alan Serinletme sistemleri özelikle cafe ve benzeri mekanların vazgeçilmezleri arasındadır.Misafirlerinizi ve çalışanlarınızı daha yaşanabilir ve konforlu alanlarda ağırlamak isteyen mekan sahipleri serinletme sistemlerini tercih etmektedir.Serin ortamda kalmak isteyen müşteriler mekanda daha fazla zaman geçirmektedir.Açık alanda kullanılan en etkili sistemdir.Temel olarak yüksek basınç pompası,yüksek basınç borusu, endüstriyel vantilatörler, ve püskürtücü başlıklardan oluşur.Buharlı serinletme vantilatör çapları ve pompanın gücü mekana göre değişiklik gösterir.

Cafe Serinletme

Açık Alan Serinletme

Açık Alan Serinletme

cafe serinletme

 Sıcak yaz aylarında müşteriyi kendisine çekmek ve aynı zamanda fark yaratmak isteyen mevcut müşterilerini çok daha rahat bir ortamda ağırlamak isteyen işletmeler için cafe serinletme sistemleri faydalı olacaktır.Yatırım maliyeti ve enerji tüketimi oldukça düşük olduğundan dolayı en çok tercih edilen sistemdir.Açık alan serinletme ve buharlı serinletme Sistemleri ortam serinletmesi dışında haşere sinek gibi canlıların sisleme bölgesine girmesini engeller.Uygulanan bahçede istenilen konfor düzeyi yakalanabilir.Bahçe serinletme de kullanılacak sistem mekanın yapısına göre değişiklik göstermektedir. 

Buharlı Vantilatör

Açık Alan Serinletme

Dış Mekan Serinletme

buharlı serinletme

Buharlı vantilatör ortam serinletmek amacı ile kullanılır.Vantilatörler mevcut havayı üfleyerek ortama dağıtır.Çalışma prensibi bu şekilde olan cihazlar dolayısıyla istenilen verimi vermemektedir. Açık alan serinletme'de yüksek verimlilik ve düşük sarfiyatı sebebi ile en çok tercih edilen sistemdir.Açık ve kapalı alanlar için tasarlanmıştır.Buharlı serinletme istemini çalıştıran yüksek basınç pompası şebeke hattında almış olduğu suyu 120 bara çıkararak buharlı vantilatörlere iletir.Vantilatörlerde bulunan dağıtıcı ile ortama entegre edilir.Sisleme sıcak havayı emerek ortamı serinletir.

Dış Mekan Serinletme

Açık Alan Serinletme & Buharlı Serinletme

Dış Mekan Serinletme

açık alan soğutma

 Görsel Efekt Oluşturmada Misting Sistem Cafe dış cephelerinde havuz kenarlarında park bahçe miting alanları konser alanları su parkları gibi açık alanlarda kullanılmaktadır.Oldukça ilgi çekicidir.Müşteri çekmek amacı ile kullanılmakta olup enerji tüketimi oldukça düşüktür. Buharlı Serinletme Cafeler, restoranlar veya çeşitli eğlence sektöründeki işletmeler mekanlarının daha fazla büyümesi ve daha fazla müşteriye hitap edebilmesi için işletmelerinin önündeki bahçeleri veya  açık alanları kullanmaktadırlar. Açık alan serinletme sistemi klima gibi cihazlara oranla yatırım maliyeti ve enerji tüketimi çok daha düşüktür.

Açık Alan Serinletme & Buharlı Serinletme

Açık Alan Serinletme & Buharlı Serinletme

Açık Alan Serinletme & Buharlı Serinletme

açık alan serinletme

  Açık alan serinletme sistemlerinde kullanılan soğuk buhar ortam ısısı ile karşılaştığında buharlaşma eğilimi gösterir.Buharlaşma esnasında ortamdaki ısıyı emer. Su havayla temas ettiğinde havadaki ısıyı emerek ortamı soğutmakta ve havadaki su buharı miktarı artmaktadır.  Cafe Serinletme sistemlerinde en yaygın olarak kullanılan sistem buharlı serinletme sistemidir.Yüksek basınç pompaları ile 100 bara basınca ulaşan su vantilatör çemberlerinden çıkar iken 0.15 mikrona bölünür.Bölünen su zerrecikleri sanayi tipi vantilatörler ile ortama dağıtılır.Ve bu şekilde açık alan serinletme sistemi tamamlanmış olur. 

Restoran Serinletme

Açık Alan Serinletme & Buharlı Serinletme

Açık Alan Serinletme & Buharlı Serinletme

cafe soğutma

 Restoran Serinletme Sistemleri müşteri ve arkadaşlarınız ile birlikte bunaltıcı sıcak  yaz aylarında keyifli yemekler yemeniz adına, özellikle restoranların bahçelerinde ve açık alanlarında sıcak ve nemli hava karşısında bunalmanızı engellemek adına uygulanan açık alan serinletme sistemidir . Sistemin uygulanışı sırasında kullanılan opsiyonel ışıklandırma ve koku desteğiyle restoranın bahçesi serinletilirken; otantik bir görünümle farklı bir hava esmesini sağlar. restoran serinletme sistemi ortam ısısını 10-15 derece düşürür. Buharlı serinletme sistemi açık alanda polen toz gibi uçan nesneleri uzaklaştırarak daha konforlu alanlar sağlar.