Cafe, Bahçe &Açık hava Serinletme Sistemleri

image68

Cafe & Bahçe Serinletme Hakkında

Enerji kullanımı, su tüketimi ve iklim değişikliği ile ilgili endişelerle, giderek daha fazla insan sıcak yaz günlerinde daha iyi ve daha etkili bir şekilde serinlemenin yollarını aramaktadır. Popülerlik kazanan seçeneklerden biride açık hava serinletme sistemleridir. Yaz aylarında hiç bir lunaparkta bulunduysanız veya sıcak iklimleri ziyaret ettiyseniz, muhtemelen bir noktada buğulanma sistemi ile karşılaşmışsınızdır. Parklarda, açık hava alışveriş merkezlerinde ve diğer kalabalık halka açık yerlerde, bunlar genellikle geçen kalabalığa sis püskürten büyük kuleler şeklini alır. Teras oturma yeri olan restoranlar ve salonlar, bitkiler arasında ya da yapısal elemanların arkasına kolayca gizlenebilecek havai misterleri kullanma eğilimindedir.

Bu tip bahce serinletme sistemi genellikle ev sahiplerinin terasına veya güvertesine veya bir seraya kurmak istediklerinde tercih eder. Bir sisleme sistemi kurmak karmaşık olmasa ve en deneyimli DIY'ciler hafta sonunda bunu tamamlayabilse de, sisteminizin verimliliğini en üst seviyeye çıkarmanızı ve soğutma etkilerinden en iyi şekilde yararlanmanızı sağlamak için önemli miktarda planlama gerektirir. . Öncelikle,  evaprotif soğutmanın nasıl çalıştığına gerçekten bakmamız gerekiyor.

 Dış mekan soğutma sisteminizin etkinliği mevcut sıcaklıklara, nem seviyelerine ve hava değişim oranına bağlıdır. Yüksek sıcaklıklarda (80 derecenin üzerinde Fahrenheit) ve düşük nem seviyelerinde (% 50'nin altında), soğutma sistemi, özellikle verandada sabit bir hava değişimi olduğunda dramatik olabilir. Taze gelen hava, nem seviyelerinde rahatsız edici bir artışa neden olmadan açık hava vantilatörleri ile hızlı bir şekilde soğutulur.

image69

Cafe & Bahçe Serinletme

Serinletme Sistem Detayları !

 

Mist Soğutma Sistemi Nasıl Çalışır?


Bahce serinletme sistemleri, nemlendirmeyi ve soğutmayı optimize etmek için ince sis şeklinde sisleme yapmaktadır.. Yoğuşma olmadan dış ortamları soğutmak için flaş buharlaştırma kullanırlar. Bu soğutma cihazları hat sisleme ve hareketli havanın soğutulması sonucunda çalışır. Mesela denizi düşünün ve rüzgar sürekli buharlaşan suyun yüzeyine üflediğinde soğutma etkisinin nasıl oluştuğunu düşünün. 

Düşük, orta ve yüksek basınçlı sisleme hatlarının tümü, soğutma efekti oluşturmak için buharlaştırma tekniklerine dayanır. Sisleme hatları tipik olarak soğutulması gereken boşluğun çevresine kurulur. Buradan su, püskürtücülerden akar ve küçük su moleküllerini havaya püskürtür. 

1000 PSI'da üretilen su damlacıklarının çapı 5 mikron (metrenin 5 milyonuncu) kadar küçüktür. Bu küçük su parçacıkları havadan ısıyı emer ve buharlaşarak buhar oluşturur ve bu işlem için gereken enerji değişimi ortam sıcaklığının düşmesine neden olur.


Dış Mekan Sis Soğutma Sistemleri


Açık hava serinletme sistemlerinin etkinliği mevcut sıcaklıklara, nem seviyelerine ve hava değişim oranına bağlıdır. Yüksek sıcaklıklarda (80 derecenin üzerinde Fahrenheit) ve düşük nem seviyelerinde (% 50'nin altında), soğutma sistemi, özellikle verandada sabit bir hava değişimi olduğunda dramatik olabilir. Taze gelen hava, nem seviyelerinde rahatsız edici bir artışa neden olmadan hızlı bir şekilde soğutulur. Herhangi bir buharlaşmalı soğutma işleminde olduğu gibi, buharlaşma ne kadar fazla nem olursa, sistemin dış soğutma kabiliyeti o kadar büyük olur.


Çok Yönlü Bir Dış İklim Kontrol Çözümü


Fogco'nun yeni Revolution ve WindChill Serisi iklim kontrolündeki en son yeniliktir ve evaporatif soğutma ve dış mekan soğutma uygulamaları için idealdir. Bu ünitelerin benzersiz tasarımları nedeniyle iç ve dış mekanlarda kullanılabilirler. Çözüm yelpazemize göz atın ve ürünlerimizden hangisinin uygulamanız için uygun olduğunu keşfedin.

Klima kontrol sisteminizle ilgili daha fazla yardım için danışma ve kolay tasarım yardımı için Fogco Müşteri Hizmetleri Departmanı ile temasa geçin veya sorun giderme sayfamızı ziyaret edin . Özel dış mekan soğutma ihtiyaçlarınız için Soğutma Sistemi Tasarım Formumuzu da doldurabilirsiniz .


Dış Mekan Soğutma Sistemini Uygulamanın Yararları


Bahçe serinletme sistemi , aileniz veya müşterileriniz için daha uzun süre kalabilmeleri için potansiyel olarak ticari bir kârın artmasına yol açabilecek rahatlatıcı bir sığınak yaratmanın harika bir yoludur. Bu soğutma yöntemi de uygun maliyetlidir ve hemen hemen her yere uygulanabilir.


İç Mekan Sis Soğutma Sistemleri


Sis soğutma sistemleri iç mekan uygulamaları için de kullanılabilir. Örneğin, Zorlu soğutma üniteleri seranın çoğaltılması için sıklıkla kullanılır . Düzgün hava değişimini koruyarak, Zorlu yüksek basınçlı sera soğutma sistemleri, gelişmiş bahçecilik yayılımı için uygun sıcaklıkları sağlayabilir.


İç Mekan Soğutma Sistemi Çözümleri ve Faydaları


Zorlu, endüstrideki en iyi soğutma sistemlerinden bazılarını yapar ve masraflı iklimlendirme sistemleri için etkili alternatiflerimizden gurur duyuyoruz. Bir depoyu, restoranı, eğlence parkını veya endüstriyel alanı soğutmak en azını söylemek pahalı olabilir; klimaların çoğu çalıştırmak için kayda değer miktarda enerji ve su gerektirir, ancak sis soğutma sistemlerimiz bu kullanımı büyük ölçüde azaltabilir ve şirketlerin faydalarından tasarruf etmelerini sağlayabilir. 

Zorlu sis soğutma, bütçenizi zorlamadan enerji maliyetlerini düşürür ve sıcaklıkları düşürür. Bu sistemler endüstriyel tesisler, depolar, seralar ve çok daha fazlası için iyi çalışır. İç mekan sis soğutması hakkında daha fazla bilgi edinmek veya alanınızdaki bu sistemlerden birini nasıl yapılandıracağınızı öğrenmek için bizi arayın.


Konut ve Endüstriyel Soğutma Uygulamaları

yerleşim


Zorlu ev tipi soğutma sistemleri sıcak aylar boyunca verandanın keyfini çıkarmanızı sağlar. Düzgün monte edildiğinde, dış mekan veranda soğutma sistemlerimiz konukları bir terasta veya bir çardakta eğlendirmeyi kolaylaştırır ve kolaylaştırır. Tutarlı bir temiz hava akışı sağlayarak, soğutma sistemi sıcaklıkları azaltır ve dış ortamın kalın hissetmesini önler, böylece herkes rahatça dinlenebilir. Cafe serinletme ve açık hava vantilatörleri bu tür konforu mümkün kılıyor! 


Sanayi


Birçok ticari ve endüstriyel kuruluş, Fogco sis soğutma ürünlerinden zaten faydalanmış ve daha fazla verimlilik ve daha yüksek kar görmüştür. Bizim endüstriyel soğutma sistemleri yardım yönetim kadrosu kendi imkanları yeterince serin tutarak misafirler ve çalışanların konfor sağlamak. Fogcannon HP , örneğin, depo gibi kapalı endüstriyel kısımlarını soğutmak için çok etkili bir üründür. Bu sistemler ayrıca, endüstriyel makinelerin güvenli ve optimum sıcaklıklarda çalışmasını sağlayarak ürün kalitesini artırma ve arıza süresini azaltma potansiyeline sahiptir.


Uygulamanız için Doğru Fogco Çözümünü Bulun


Envanterimizde soğutma ihtiyaçlarınızı karşılayan bir ürün bulmakta zorlanıyorsanız, ekibimizin sizin için özel bir sis soğutma sistemi tasarlayabileceğinden emin olabilirsiniz. Fogco'nun birçok sis soğutma sisteminden biriyle enerji maliyetlerini düşürürken evinizi veya işinizi serin ve konforlu tutun. Sistem danışmanlığı için veya iç ve dış mekan soğutma çözümlerimiz hakkında daha fazla bilgi için bugün bize ulaşın


 

Ayrıntılar

 Yüksek basınçlı sis soğutma , açık dış mekan alanlarını soğutmak için mevcut en etkili ve verimli yöntemlerden biridir. Zorlu Mekanik Sistemler yüksek basınçlı sisleme sistemleri, uzun süreli kullanım sağlamak için sessiz yüksek basınçlı sisleme pompaları, en iyi kalite sisleme bileşenleri ve kaliteli filtreleme sistemleri kullanır.


Misting Vantilatörleri şaşırtıcı soğutma gücü üretir. Sisleme teknolojisi ile birlikte yüksek hızlı vantilatörleri kullanarak , iklimi anında 17 ˚C veya daha fazla bir sıcaklıkta soğutabilirsiniz.

Zorlu Mekanik Sistemler Türkiye'de, her türlü uygulama için mükemmel soğutma deneyimi sağlayan ve tamamen konforlu dış ortam ortamları yaratan her türlü uygulama için çok çeşitli farklı konfigürasyonlar ve buğulanma vantilatör stilleri sunar,kaliteli ürünler, detaylı hizmetler ve benzersiz çözümler için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Video

Bu harika videoya bir göz atın