HİZMETLER

Açık Alan Serinletme Sistemleri

 Açık alan serinletme  ve bahçe soğutma İstanbul konumundaki Cafe Serinletme Sistemleri  Açık Alan Serinletme  sistemleri   kalabalık insan ve sigara dumanından dolayı sürekli taze hava ve soğutmaya ihtiyacı olan bu tip mekanlar için hem ilk yatırımda hem de kullanımda ideal ve ekonomik çözümler sunacaktır.  Misting sistem serinletme ve ısıtma sistemlerinin sağladığı farklı modeller zengin ürün çeşitleri açık hava ortamında gerekli şartları sağlamada garantili çözümler sunmaktadır Restaurant ve Bar-Cafelerde müşteri memnuniyetini ve konforunu en üst düzeye çıkararak mekanınızda daha fazla vakit geçirmeleri sağlanır.

Sisleme Sistemleri

Dışarıda sıcak güneşli bir gün olduğu için dışarı çıkıp muhteşem havanın tadını çıkarmak istiyorsunuz…Ama .. konfor için biraz fazla sıcak ve tabii ki klima dışarıda çalışmıyor …Böylece tekrar serinlemek ve güzel bir günü kaçırmak için geri dönüyorsun! Sisleme sistemi adı verilen akıllı bir cihazla bu senaryo geçmişte kaldı.İdeal iç arka bahçelerinde, veranda alanları ve bahçeler için , bu sistemler aynı zamanda ticari ve kamusal alanlarda giderek daha popüler hale geliyor ,cafe sahipleri serin, müşterilerinin zevk için hoş bir ortam sağlamak istiyoruz açık restoran oturma alanları ve tema parkları olarak.Serinletme sistemleri,evaporatif soğutma ilkelerini kullanarak belirli bir alandaki sıcaklığın düşürülmesine yardımcı olur.Basit bir ifadeyle, sistem bir su kaynağına bağlanır ve ılık havaya su damlacıkları bırakır. Bu su damlacıkları havaya buharlaştıkça, su bir sıvıdan gaz haline (buhar) dönüşür.Bu buharlaşma işlemi, havadan ısı şeklinde alınan enerjinin, buğulanan alanın etrafındaki ortam sıcaklığının düşürülmesini sağlar.Esasen vücutlarımızın kendilerini nasıl soğuttuğuna benzer – terleriz, ter buharlaşır ve vücut ısısı düşer.

Cafe Serinletme sıcak yaz aylarında güneşin bunalttığı ve sıcağın oldukça fazla hissedildiği saatlerde insanlar dışarı çıkmak istemezler, işletmelerinde açık alanları bulunanlar ve açık alanlarında personel çalıştıranlar bu durumdan olumsuz etkilenirler.Sıcak yaz aylarında müşteriyi kendisine çekmek isteyen, fark yaratmak isteyen ve mevcut müşterilerini çok daha rahat bir ortamda ağırlamak isteyen işletmeler için cafe serinletme sistemleri faydalı olacaktır.Yatırım maliyeti ve enerji tüketimi oldukça düşük olduğundan dolayı en çok tercih edilen sistemdir.Piyasada serinletme sistemi adı altında alçak basınçlı cihazlar satılmaktadır.

 Alanınızın büyüklüğüne ve ne tür bir sistem istediğinize bağlı olarak, bahçe serinletme sistemleri pahalı olabilirler. Genellikle, sistemin en pahalı kısmı yüksek basınç pompasıdır. Düşük basınçlı sis sistemleri evinizin doğal su basıncında çalışırken, çoğu insan buğulanma sistemini gerçekten etkili hale getirmek için bir pompaya ihtiyaç duyacaktır, çünkü hızlı buharlaşma için gereken küçük, ince su damlacıkları düşük su basıncıyla elde edilemez. Ayrıca, deneyimli bir usta değilseniz, buğulanma sisteminizi kurmak veya bakımını yapmak profesyonel bir tesisatçı veya yüklenici tarafından yapılmalıdır. Cafe & bahçe serinletme sistemi bazı mekanlar için çok uygun değildir ve sisteminizi kurmadan önce sıhhi tesisat işleri yapmanız gerekebilir.

Yüksek nemin (sürekli olarak% 80’in üzerinde) olduğu veya çok ısınmadığı alanlarda, daha kuru, daha sıcak alanlar ve daha sıcak alanlar gibi önemli sıcaklık düşüşleri görmeyeceğiniz için buğulanma sistemi en iyi yatırım olmayabilir.Buğu çabuk buharlaşmaz – yani sadece nemli olabilirsiniz, serin değil. Ayrıca, hafif yazlar ve kısa yazlar varsa, bundan fazla yararlanamayabilir’siniz.

Buharlı vantilatör serinlemek amacıyla kullanılan vantilatörler mevcut havayı üfleyerek ortama dağıtır.Çalışma prensibi bu şekilde olan cihazlar dolayısıyla istenilen verimi vermemektedir. Açık alanların serinletme’de yüksek verimlilik ve düşük sarfiyatı sebebi ile en çok tercih edilen Misting Sistem ( Buharlı vantilatör) ,yardımcı ekipmanlar yardımı ile vantilatörlere bağlandığında çıkan serin ve homojen havayı daha geniş alanlara , daha yüksek verimlilikle hızlı bir şekilde dağıtmasından dolayı tercih edilmektedir.Buharlı serinletme sistemleri temel olarak yüksek basınç pompası,yüksek basınç borusu,sisleme memeleri ve yardımcı ekipmanları ile oluşmakta olup genelde cafeler’de kullanılmaktadır.

X